Audiobook

Marta Krajewska – Zaszyj oczy wilkom

Opublikował

dnia

zaszyj oczy wilkom

Powieść „Idź i czekaj mrozów”, mimo drobnych niedociągnięć stylistycznych, okazała się udanym debiutem Marty Krajewskiej. Wystarczająco dobrym, by z niecierpliwością oczekiwać dalszego ciągu. Niecierpliwością podszytą niepokojem, czy drugi tom okaże się równie solidny, jak pierwszy.

Pierwszy tom cyklu o Wilczej Dolinie to wprowadzenie w świat wykreowany przez Krajewską: poznajemy mieszkańców wioski, przepowiednię związaną z ponownym pojawieniem się wilkarów oraz wszystkie ważniejsze święta i obrzędy im towarzyszące. W drugim tomie jest już więcej fabuły, postacie wcześniej drugoplanowe wysuwają się na plan pierwszy, te zaś, z którymi zdążyliśmy się nieco lepiej zapoznać w „Idź i czekaj mrozów”, usuwają się nieco w cień. Życie osady zdaje się toczyć spokojnie w rytmie wyznaczanym przez święta i tylko od czasu do czasu zdarzy się coś, co przypomni o przepowiedni… Jednak widmo jej wciąż zdaje się krążyć w Dolinie.

„Zaszyj oczy wilkom” rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie kończy się tom pierwszy. Venda jako Opiekunka Wilczej Doliny poddana zostanie wielu próbom, z których nie zawsze wyjdzie zwycięsko, jednak uda jej się umocnić swoją pozycję w osadzie. Gorzej będą układały się stosunki z DaWernem, który znów gdzieś zniknie, a fakt ten nie okaże się wcale największym problemem w ich związku. Znowu też się okaże, że z pojawienia się obcych w Dolinie nie może wyniknąć nic dobrego…

Drugi tom Wilczej Doliny nie tylko nie zawiódł oczekiwań, jakie wzbudził tom pierwszy. Nie dość, że sprostał im w stu procentach, to zakończenie sprawiło, że tomu trzeciego oczekiwać będę z jeszcze większą niecierpliwością, niż czekałam na drugi. Pewna, że znów czytać go będzie Wojciech Masiak, bowiem Wilcza Dolina czytana przez innego lektora to już zdecydowanie nie byłaby ta sama osada, do której – w oczekiwaniu na ziszczenie się przepowiedni – chciałabym wracać jeszcze nie raz.

5 out of 6 stars

Recenzentka: Jagoda Mazur

Marta Krajewska – Zaszyj oczy wilkom
Wydawca: Genius Creations (2017)
Czytają: Wojciech Masiak
Czas nagrania: 11:22:46


Polecamy także